Rastlinná malovýroba

Poľnohospodárska rastlinná výroba sa z môjho pohľadu delí na malovýrobu a veľkovýrobu. Asi nemusím nikomu opisovať aký výrazný je chuťový rozdiel medzi rajčinami dodávanými vo veľkom zo zahraničia v zimných mesiacoch a medzi domácimi rajčinami. Beriem aj to že u nás podmienky na pestovanie v zime nie sú a asi nebudú vytvorené (skoršie ročníky si pamätajú poľnohospodárske družstvá, ktoré mali takúto kapacitu s obrovskými vyhrievanými skleníkmi, ale politiku a smerovanie nášho poľnohospodárstva tu nechcem rozoberať.), ale prečo je trh zaplavený týmito produktami ešte aj v letných mesiacoch…?  Prinášam skôr myšlienku vytvoriť portál, ktorý by spájal malovýrobcov a odberateľov. Kameňom úrazu môže byť to že medzi malovýrobcami sa zatiaľ nenájde príliš veľa používateľov internetu, ale doba sa mení. Na portál by sa prihlasovala aj jedna aj druhá strana a aktualizovala by informácie o ponuke a dopyte. Predpokladám, že mnoho ľudí by túto možnosť využilo a dali by prednosť červeným plodom priamo zo záhrady, ako zeleným rajčinám dozrievajúcim po špeciálnom postreku v debničkách na ceste do reťazcov. Kvalitné reštaurácie by takisto privítali takúto možnosť keďže kuchári sú si vedomí kvalitatívnych rozdielov (teda ak nie sú majiteľom dohnaní k brutálnej cenovej politike na úkor kvality).

admin

Author admin

More posts by admin

Join the discussion 3 Comments

 • janko says:

  Súper nápad.
  Len dobrú politiku k dodávaniu. Vymyslieť komunikáciu medzi dodávateľmi a odberateľmi. A určite to pôjde!!!
  Dlho už nad tým premýšlam. Ale treba najprv sieť dodávateľov neskôr to postupne pôjde s odberateľmi.
  Ak chceš to viac rozobraˇ, môžeme spolu komunikovať.

  S pozdravom Janko.

 • Dominik says:

  Dobrý zámer, no s odberateľmi je dnes ťažké sa dohodnúť na rozumnej cene. Aj napriek tomu si myslím, že by toto podnikanie najmä do budúcnosti malo mať pozitívne výsledky, určite by som do toho šiel…
  V prípade záujmu ma kontaktuj na mail.

 • Lukáš says:

  Celkom dobrý nápad, chválim a páči sa mi táto myšlienka, chcem sa informovať v akom to je štádiu keďže vidím, že to tu bolo zverejnené už dávnejšie. Pýtam sa, lebo mám obdobný nápad už zopár rokov, a zvažujem realizáciu. Sám som na to krátky. Myslím si že to bude mať v budúcnu úspech. Preto mi kludne napís mail.

Leave a Reply