Pridaná hodnota nakupovania cez internet

Na internet môžete kúpiť čokoľvek a internetovýh obchodov pribúda ako húb po daždi. Úsilie mnohých teda smeruje k tomu aby tento nákup bol v niečom odlišný prinajmenšom od nákupu v kamennom obchode, a verte mi, v mnohých prípadoch už nestačí len nižšia cena. Pred časom sme si predstavili internetový predaj čokolády, nie obyčajnej, ale “vlastnoručne” dotvorenej.

A práve v tomto je podľa mňa sila internetu oproti klasickému nákupu. Náročnejší kupujúci nájdu v klasickom obchode tovar, na ktorom by vždy niečo upravili alebo dotvorili. Dnes pridávam ako inšpiráciu dva takéto projekty. Prvým je QuiltCreator.com, ktroý svojím zákazníkom ponúka možnosť vytvoriť si vlastné posteľné prádlo a deky. Cez web rozhranie stránky si vyberiete z mnohých motívov a farieb, na konci procesu sa vám zobrazí náhľad a ak nie ste spokojní, začnete ešte raz. Nevýhoda je dodávka približne 6 až 8 týždňov a takisto cena, ktorá je samozrejme vyššia ako pri kusoch vyrábaných na tisíce. Ale zákazníkov si to určite získa, hlavne ako darček pre blízkych by to malo úspech.

Druhou službou na rovnakom princípe ale s iným produktom je Edelwiser.com. Tu máte možnosť vybrať a dozdobiť si lyže a snowboard. Na výber máte rôzne základne tvary a veľkosti, následne si môžete nechať navrhnúť nejakú kresbu alebo zaslať váš návrh, ktorý ak spĺňa určité kritéria, o pár týždňov je váš jedinečný originálny produkt dodaný.

zdroj: www.springwise.com

admin

Author admin

More posts by admin

Leave a Reply