Nové videnie

V poslednom čase sa mi zapáčili dve aplikácie určené pre mobilné telefóny, čím chcem zároveň naznačiť nové možnosti pre šikovných programátorov. Nebudem tu rozoberať technické detaily a podrobnosti k plnému fungovaniu aplikácií, posnažím sa len načrtnúť princíp fungovania a využitia.

Prvá aplikácia je pomôcka pre realitný trh a pre realitné kancelárie. Hlavnou myšlienkou je využitie vášho displeja na mobilnom zariadení na vyhľadávanie nehnuteľností na predaj. V praxi to znamená že pri prechádzaní sa po vybratej lokalite môžete po spustení aplikácie namieriť svoje mobilné zariadenie na vybraný objekt. Mobilné zariadenie spracuje obraz cez kameru a ponúkne vám identický obraz na displeji a doplní vám do obrazu dostupné nehnuteľnosti na predaj. Získate tak jednoducho a rýchlo prehľad nehnuteľností so základnými informáciami a zároveň si overíte výhľad, hlučnosť, možnosti parkovania a pod. Ušetríte si tak čas pri prehliadkach realít s maklérom, ktoré podľa popisu hlavne okolia pôsobili trochu inak. Podrobnejšie informácie môžete získať na stránke www.vidimbyty.sk.

Druhá aplikácia podobným spôsobom využíva displej mobilného zariadenia a slúži na nákup predmetov, ktoré si pred tým väčšina z vás musela vyskúšať. Vedeli ste si vybrať napr. hodinky bez toho aby ste ich mali pred tým na ruke? Aplikácia cez kameru tentoraz spracuje vašu ruku a doplní do obrazu napr. hodinky alebo náramok. Výsledkom je pocit že si daný predmet naozaj skúšate a zistíte či sa vám hodí. (zdroj: www.springwise.com)

admin

Author admin

More posts by admin

Leave a Reply