Kniha – Volajte ma Ted (Ted Turner)

Chcete sa dozvedieť o tejto osobnosti a o jeho živote viac ako len to, že bol zakladateľom káblovej televízie CNN, a že ako jedinec daroval miliardu dolárov Organizácii spojených národov? Odporúčam vám prečítať si jeho autobiografickú knihu – Volajte ma Ted. Názov knihy vyplýva z toho, ako sa predstavoval aj na tých najformálnejších stretnutiach, aby tak uvoľnil mnohokrát napäté jednania a dal tak najavo svoju otvorenosť. Kniha vás prevedie jeho nie práve najľahším detstvom pre nezvyčajné výchovné metódy jeho otca a vlastne celým jeho súkromným životom popri budovaní mediálneho impéria. Odhalí jeho vlastnosti, slabosti, ale aj rôzne výstrelky ktoré ho sprevádzali celým životom, hlavne jeho mladosťou.

Tedov život sa náhle zmenil keď mal 24 rokov a jeho otec spáchal samovraždu. Prevzal vedenie úspešnej rodinnej spoločnosti zaoberajúcou sa médiami, konkrétne predajom billboardov.Tento biznis sa ukázal v 70.rokoch ako vysoko ziskový a tak sa rozhodol rozšíriť svoje podnikanie kúpou rozhlasovej stanice v Atlante. Medzi prvými odhadol a pochopil význam káblového a satelitného vysielania a tak o niekoľko rokov neskôr mohla jeho vysielanie počúvať celá Amerika.

Popri pracovných a podnikateľských úspechoch sa ako 39 ročný stal víťazom najprestížnejších jachtárskych pretekov “America’s Cup” a v roku 1976 si za zarobené peniaze spravil radosť a kúpil baseballový tím Atlanta Braves, o rok neskôr dokúpil basketbalový tím Atlanta Hawks.

Jeho terajšiu slávu mu zabezpečila televízna stanica neustále vysielajúca správy, ktorú založil v roku 1980 a ktorá je po celom svete známa ako CNN (Cable News Network). Začiatky televízie však zďaleka neboli také úspešné ako by sa dnes zdalo. Keď sa v roku 1986 televízia stávala populárnou a začala byť zisková, rozhodol sa podnikať aj vo filmovom priemysle a aj napriek mnohým varovaniam kúpil slávne štúdiá Metro Goldwyn Meier, čo sa neskor ukázalo ako vysoko stratová investícia.

V budovaní svojho impéria pokračoval aj ďalšie roky, ale vrcholné fúzie a vytvorenie megakorporácie a následný zlom už nechám na čitateľov. Hlavne zlom v jeho kariére je silným zážitkom, vyplýva však z jeho povahy a jeho spôsobu riadenia a fúzovania, keď mnohokrát investoval na základe pocitov a aj za cenu veľmi vysokého zadĺženia presahujúceho reálne dostupné finančné prostriedky.Každopádne jeho myšlienkové pochody, pohľad na svet a rýchle prispôsobenie sa novovzniknutým situáciám a príležitostiam sú v mnohých prípadoch impozantné. Ak vás kniha zaujala môžete si ju objednať za výhodnú cenu.

——————————————————————————-

Cena knihy: 17 EUR s DPH/ doporučená cena 18,99 Eur s DPH

Kniha je k dispozícii skladom.

Rozmery: 155×225 mm
Väzba: pevná s prebalom
Počet strán: 380 strán
ISBN: 978-80-8109-107

Objednávka knihy:

[contact-form 2 “Contact form 2”]